Інвентаризація товарів
Відеоурок "Інвентаризація товарів"
Щоб здійснити інвентаризацію товарів перейдіть у Документи-Товарооблік-Інвентаризація товарів та натисніть для створення нового документа.
Вам відкриється стартовий помічник, в якому зробіть вибір складу та категорії, товари з якої необхідно порахувати. Натисніть Продовжити. Рекомендуємо робити перерахунок по категоріях, якщо у Вас велика кількість товарів. Якщо ж товарів не багато, можете не обирати категорії, а залишити поле пустим і натиснути Продовжити, документ заповниться всіма Вашими товарами. Також можна Пропустити стартовий помічник та заповнювати документ вручну так само як і будь-який документ в системі, або скориставшись іконкою заповнити таблицю з фільтру вгорі над товарами.
Якщо ж категорію обирати, то система автоматично перекине товари з неї в документ. Колонка По обліку буде відображати залишки на обрану в помічнику дату. Ваша задача заповнити колонку Фактична наявність (Факт.) Це можна робити за допомогою сканера, або ж вручну. Відсканування товару додає +1 до товару в документі та підтягує цей товар для відображення.
Якщо Ви порахували товари на вітрині, вказали їх кількість, а після цього виявили цей самий товар ще на складі, відскануйте (додайте) його в документ. Вам відобразиться додаткове вікно біля товару, пропишіть у нього кількість та натисніть Enter, або ж галочку біля нього, щоб загальна кількість по магазину підсумувалася.
У колонці Рез. (Результат) програма відобразить мінус та зніме з залишків відповідну кількість товару у випадку перевищення облікової кількості за фактичну. Якщо ж інвентаризацією буде виявлено, що фактична наявність більша за облікову, система оприбуткує відповідну кількість товару. Результат інвентаризації з урахуванням останьої ціни закупки Ви можете бачити в документі в графі Загалом. Натиснувши Зберегти сума документа може змінитися, так як відбувається перерахунок згідно з партійним обліком.
У примітці документа можете вказати, яка саме категорія товарів у ньому знаходиться. Порахувавши товари всіх категорій, оберіть документи інвентаризаційного періоду шляхом відфільтрування або ж відмітивши прапорцями . Внизу таблиці відобразиться загальний результат по інвентаризації.
Якщо він у Вас з мінусом внесіть дану суму у витрати скориставшись вкладкою Інші витрати.
Робити оприбуткування чи списання залишків за результатами інвентаризації не потрібно. Система робить це автоматично під час збереження документа інвентаризації.
Не дозволяється продавати, або вносити зміни в документи, які можуть вплинути на залишки під час проведення інвентаризації.
При зміні документа, який був створений раніше інвентаризації, Вам може відобразити наступну помилку.
У такому випадку Вам потрібно зняти з проведення вказану інвентаризацію. Для цього натисніть на іконку Проведено в документі та натисніть Зберегти.
Після цього зробити необхідні виправлення в документі минулого періоду та вернути інвентаризацію зі статусу Деактивовані (непроведені) у Активний, підтвердивши при цьому перезаповнення залишків.
Ще одним способом проведення інвентаризації є роздрук залишків по категоріях у звіті Залишки на складі. Порахувавши фактичну наявність, здійснюємо запис її на папері.
У будь-який інший час вносимо дані в облікову систему, вказавши дату та час інвентаризації, щоб система коректно підтягнула облікові залишки.
Також Ви можете скористатися імпортом інвентаризації з файлу. Для цього завантажте приклад файлу, підготуйте власний та завантажте його в систему, обравши склад, дату та ключове поле пошуку.